Ichtoxyl

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: dermatologikum Výrobce: Herbacos-Bofarma

Lék není na předpis

Hlavní účinnou látkou tohoto přípravku je ichtamol, léčebný dehet. Mast má tmavě hnědou barvu a charakteristický dehtový zápach. Ichtoxyl má protizánětlivý účinek, zmírňuje svědění, snižuje tvorbu mazu, působí mírně dezinfekčně a má stahující efekt. Používá se k léčbě ekzémů, hnisavých kožních onemocnění, lupénkya proleženin.

Je určen pro dospělé, včetně těhotných a kojících žen, dětí starších 1 roku věku. Mast se nesmí podávat při přecitlivělosti na ichtamol nebo lanolin. Výjimečně dochází k výskytu místní alergické reakce, ke svědění, tvorbě pupínků, zčervenání pokožky v místě apikace. Mast by se neměla používat současně s jinými kožními léčivými přípravky. K vzájemnému ovlivnění léčiv může dojít např. při používání mastí a krémů s obsahem jodu, kortikosteroidních hormonů, heparinu a antibiotik. Místa potřená Ichtoxylem není vhodné vystavovat slunečním paprskům. Celkově bychom neměli mast používat déle jak 14 dní.

Zkušenosti uživatelů s lékem Ichtoxyl

Přidejte zkušenost s lékem

Ichtoxyl na štípance - ZKopretinka (12.06.12)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Ichtoxyl na štípance
Jezdím jako zdravotník zotavovacich akci a předevšim na dětské tábory - v letních měsících ideální namazat ihned na štípance od komárů. Bezvadně zabírá, děti štípanec nesvědí, posléze ještě věčer na noc namazat a do rána nevidíte známku štípnutí. Obvzláště pokud se dětem dělají velké otoky na noc namazat a překrýt sterilním polštářkem. Na Táborsku je to jediné co u dětí na štípance zabírá a bez této mastičky se nehnu ani na krok. Lucie

Ichtoxyl na opary - terezaaaaaaaaaaa (11.01.12)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Ichtoxyl na opary
Můžu sdělit jen to, že jsem s touto mastí nadmíru spokojená co se týče užití na opary. Fakt super