Ketonal

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: nesteroidní antirevmatikum Výrobce: Lek Pharmaceuticals

Lék není na předpis

Ketonal je volně prodejný léčivý přípravek. Bez lékařského předpisu je k dostání jako krém s 5% účinné látky. S lékařským předpisem pak můžete obdržet Ketonal čípky, tablety, retardované tablety, tobolky i injekční roztok. Přípravek zmírňuje bolest a má protizánětlivé účinky. Používá se při krátkodobé léčbě lehčích poúrazových stavů, jako je zhmoždění, vymknutí, aj. Pokud doporučí lékař, je možné Ketonal použít k léčbě revmatoidních onemocnění.

Krém je určen pro pacienty starší 15 let věku. Přípravek nesmí užívat děti, těhotné a kojící matky. Používání přípravku je zakázáno při přecitlivělosti na ketoprofen a ostatní složky krému, při alergii na opalovací krémy a parfémy. Během léčby a ještě 2 týdny po ní se postižená část kůže nesmí vystavovat přímému slunečnímu záření ani UV záření v soláriu. Krém nesmí být aplikován na porušenou pokožku, na pokožku v blízkosti očí, na okolí genitálu ani konečník. Krém se vtírá na postižené místo 2× denně a po aplikaci je vždy potřeba řádné umytí rukou. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří místní reakce - začervenání, svědění pokožky. Při vystavení pokožky na slunce se objevuje ekzém. Může dojít i k celkové alergické reakci, astmatickému záchvatu až anafylaxi, zvláště u nemocných s přecitlivělostí na kyselinu salicylovou. Krém skladujeme při pokojové teplotě.

Zkušenosti uživatelů s lékem Ketonal

Přidejte zkušenost s lékem

Ketotal na ischias - Brectanka (16.01.12)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Ketotal na ischias
Prášky ketonal jsem dostala při zablokování páteře. K nim jeden obstřik mezocainem. Brala jsem 2 pilulky denně 3 dny. Už po dvou dnech jsem byla úplně v pohodě. Rozhodně zcela bez jakýchkoli trávicích nebo obecně žaludečních či střevních potíží. Užívání jsem přerušila kvůli menses, ketonal podporuje krvácivost. Shrnuto - lék mi přijde super.

šlachy - martik (15.01.10)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

šlachy
Lék mi doktor začal píchat při zjištění zánětu šlach, první tři dny jse mělá zácpu, poté se to otočilo a zas průjem ale po týdnu mi ruka přestala bolet, zlom byl okamžitý a jsem spokojená, rychle zabral a ty okolnosti kolem za to určitě stojí.

Ketonal - Jitka (02.11.09)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Ketonal
Ketonal ve formě injekčního roztoku mi dali v nemocnici po autonehodě. Neměla jsem žádnou zlomeninu ani krvácení, ale zhmožděnou celou páteř, což nebylo až tak závažné zranění, každopádně bolelo jak čert a na 3 týdny uvedlo do pracovní neschopnosti. Ketonal na bolest zabral spolehlivě a rychle... jenže ten průjem potom. Děsný. Zažívání jsem měl rozhozený ještě týden, dostala jsem Ketonal prášky pak i domů, ale nejedla jsem je, to bylo lepší tu bolest vydržet, než pořád lítat na záchod. Pár měsíců na to jsem podstoupila operaci kostní cysty na noze a to jsem už Ketonal odmítla. Tak mi dali něco jiného, nevím co, ale bez tohoto nepříjemného vedlejšího účinku.