Milgamma

Typ: Vitamíny Kategorie: vitamín Výrobce: Mauermann Pharma GmbH

Lék není na předpis

Milgamma patří do skupiny volně prodejných léčiv, vitaminů. Jedná se o vitaminy skupiny B ve formě benfotiaminu – vitaminu B1 a kyanokobalaminu – vitaminu B12. K dostání bez lékařského předpisu je Milgamma ve formě červenofialových tablet. Na lékařský předpis je pak Milgamma také ve formě injekcí či tobolek. Přípravek se užívá při vyšší potřebě vitaminů skupiny B a k léčbě onemocnění periferního nervového systému, jako jsou zánětlivá onemocnění periferních nervů, diabetická neuropatie, neuralgie trigeminu a dalších. Běžně se užívá 1 tableta 3× denně. Přípravek je určen pro děti a dospělé, včetně těhotných a kojících žen.

Přípravek nesmí užívat pacienti přecitlivělí na některou ze složek přípravku, nemocní lupenkou by se měli o užívání poradit se svým lékařem. Vitamin B12 může zhoršit kožní projevy lupenky a dalších kožních onemocnění. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří výskyt akné, svědění kůže, vyrážky, výrazné pocení, zrychlení srdečního tepu. Při užívání přípravku současně s jinými léky nedochází k žádným lékovým interakcím.

Zkušenosti uživatelů s lékem Milgamma

Přidejte zkušenost s lékem

milgamma N a bolesti zad - Luliana (17.02.16)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

milgamma N a bolesti zad
Opakovaně mě bolela záda. Na doporučení lékaře jsem si koupila milgammaN a už na 4. den jsem pocítila úlevu. Užívala jsem 3 měsíce s výborným efektem.

milgamma - Radka (29.12.09)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

milgamma
Lék jsem brala 10x injekcí jako léčbu padání vlasů. Nemohu posoudit zda pomohl, jelikož jsem v průběhu léčby vysadila antikoncepci a vlasy padají stále. Jinak se mi po něm, již po 5. injekci objevilo akné na krku, nyní se rozšířilo na dekolt, dále mám ekzém na očních víčkách, svědivá a zhrublá kůže. Je to již 2 týdny od poslední injekce, čekám, kdy nežádoucí účinky odezní.