Nicorette

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: doplněk stravy Výrobce: Pfizer

Lék není na předpis

Nicorette jsou volně prodejné léčivé přípravky, které patří mezi NNT – náhradní nikotinovou terapii. Jsou vhodné pro léčbu závislosti na nikotinu, kdy pomáhají zmírnit abstinenční příznaky odvykajících kuřáků. K dostání jsou ve formě náplastí, inhalátorů, žvýkaček a sublinguálních tablet. Hlavní účinnou látkou přípravků Nicorette je nikotin. Náhradní nikotinová terapie pomáhá kuřákovi zvládat abstinenční příznaky při odvykací protikuřácké léčbě. Je určena všem kuřákům, rozhodnutých přestat kouřit. Přípravky nesmí užívat pacienti při přecitlivělosti na některou složku přípravku a nekuřáci. U kuřáků neexistují žádné kontraindikace pro zahájení léčby. Přípravky Nicorette jim substituují nikotin, na který je již jejich organizmus navyklý. Tyto léčivé přpravky na rozdíl od cigaret obsahují čistý nikotin. V cigaretách se kromě nikotinu běžně vyskytuje 4500 toxických látek, z nich asi 100 kancerogenů. Náhradní nikotinová terapie je tedy mnohem bezpečnější než cigareta. Pacient by měl vždy začínat vyššími dávkami a postupně je snižovat. Léčba závislosti na nikotinu by měla trvat nejméně 4 měsíce, u některých pacientů to ale může být až několik let. O přesném dávkování jednotlivých přípravků je nutné poradit se s lékařem, ideáně navštívit některé z Center pro léčbu závislosti na tabáku.

Z jedné vykouřené cigarety se běžně uvolní do kuřákových plic 1-3mg nikotinu v závislosti na intenzitě šlukování a vdechování kouře. Sublinguální tablety jsou k dostání v síle 2 mg nikotinu, žvýkačky pak s 2 mg a 4 mg nikotinu. Náplně do inhalátoru obsahují 10 mg nikotinu a náplasti jsou k dostání v sílách 5 mg, 10 mg a 15 mg nikotinu v jedné dávce. Jednotlivé lékové formy je možno kombinovat. Z náhradní nikotinové terapie jsou v lékárně k dostání také přípravky Niquitin a Nicotinell. Na lékařský předpis jsou pak vázány další léky pro léčbu závislosti na tabáku jako např. Champix, antidepresivum Zyban.

Zkušenosti uživatelů s lékem Nicorette

Přidejte zkušenost s lékem

Účinky Nicorette náplastí - harridan (02.05.11)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Účinky Nicorette náplastí
Nicorette naplasti opravdu fungují. Je mi 30 a chtěla jsem už dlouho přestat kouřit. Žvýkačky ani náplasti jiné značky nepomohly. Poprvé jsem otestovala Nicorette 31.12.2010 a od té doby nemám potřebu kouřit. Jako silná kuřačka jsem začala 25 mg (denně jsem vykouřila 50 cigaret). Dle instrukcí jsem postupně dobrala všechna tři stadia. Při konečné fázi 10mg jsem už měla poměrně velkou alergii na kůži vyvolanou náplastmi s nikotinem, hodně to svědilo. Vydržela jsem to. Už během prvního týdne se člověk cítí lépe, hodně energie, změna chutí. Co se týká náhrady cigaret za jídlo, tak to není to pravda, váha se mi nezměnila celou dobu užívání náplastí. Po ukončení náplastí jsem nabrala 3 kila, ale ne z toho, že bych hodně jedla, ale že tělo má pomalejší spalování než s nikotinem. Tento stav se má upravit do 9 měsíců, ale pro jistotu je třeba se krotit v jídle a s tou energií něco dělat, možná zajít si zacvičit. Držím všem palce.