Robitussin

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: antitusikum Výrobce: IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

Lék není na předpis

Robitussin se užívá k léčbě kašle různého původu. K dostání je ve formě sirupu. K dostání je ve 3 variantách jako Robitussin Expectorans s obsahem guajfenesinu k léčbě vlhkého produktivního kašle, jako Robitussin Antitussikum a Robitussin Junior na suchý a dráždivý kašel s obsahem dextromethorfanu k léčbě suchého dráždivého kašle.

Robitussin Expectorans napomáhá odkašlávání, rozpouští a uvolňuje vazký hlen v průduškách. Je vhodný děti od 2 let věku, dospělé a mladistvé pacienty. Obvykle děti od 2 do 6 let věku užívají 2, 5 ml sirupu, děti od 6 do 12 let 5 ml sirupu a dospělí a děti od 12 let 10 ml v jedné dávce. Odstup mezi jednotlivými dávkami by měl být nejméně 4 hodiny.

Robitussin Junior na suchý a dráždivý kašel je určen pro děti od 1 roku. Dětem do 2 let určuje dávkování lékař. Děti od 2 do 6 let věku užívají 5 ml, děti od 6 do 12 let 10 ml každé 4 hodiny.

Robitussin antitussicum mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 6 let. Děti od 6 do 12 let věku užívají 5 ml, dospělí a děti od 12 let 7,5 ml každé 4 hodiny. Robitussin nesmí užívat pacienti přecitlivělí na složky přípravku, nemocní trpící průduškovým astmatem, těžkým jaterním onemocněním, těhotné a kojící ženy. Obvykle bývá přípravek dobře tolerován, ojediněle se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako zažívací potíže, nevolnost, zvracení. Není vhodné užívat současně jiné léky na léčbu kašle, mohlo by docházet k hromadění hlenu v plicích. Účinky přípravku Robitussin a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Poraďte se proto vždy o vhodné kombinaci léků se svým lékárníkem. Robitussin je určen pro akutní léčbu, není vhodný k dlouhodobému používání. Bez doporučení lékaře neužívejte přípravek déle jak 1 týden.

Zkušenosti uživatelů s lékem Robitussin

Přidejte zkušenost s lékem