Robitussin

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: antitusikum Výrobce: IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

Lék není na předpis

Robitussin se užívá k léčbě kašle různého původu. K dostání je ve formě sirupu. K dostání je ve 3 variantách jako Robitussin Expectorans s obsahem guajfenesinu k léčbě vlhkého produktivního kašle, jako Robitussin Antitussikum a Robitussin Junior na suchý a dráždivý kašel s obsahem dextromethorfanu k léčbě suchého dráždivého kašle.

Robitussin Expectorans napomáhá odkašlávání, rozpouští a uvolňuje vazký hlen v průduškách. Je vhodný děti od 2 let věku, dospělé a mladistvé pacienty. Obvykle děti od 2 do 6 let věku užívají 2, 5 ml sirupu, děti od 6 do 12 let 5 ml sirupu a dospělí a děti od 12 let 10 ml v jedné dávce. Odstup mezi jednotlivými dávkami by měl být nejméně 4 hodiny.

Robitussin Junior na suchý a dráždivý kašel je určen pro děti od 1 roku. Dětem do 2 let určuje dávkování lékař. Děti od 2 do 6 let věku užívají 5 ml, děti od 6 do 12 let 10 ml každé 4 hodiny.

Robitussin antitussicum mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 6 let. Děti od 6 do 12 let věku užívají 5 ml, dospělí a děti od 12 let 7,5 ml každé 4 hodiny. Robitussin nesmí užívat pacienti přecitlivělí na složky přípravku, nemocní trpící průduškovým astmatem, těžkým jaterním onemocněním, těhotné a kojící ženy. Obvykle bývá přípravek dobře tolerován, ojediněle se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako zažívací potíže, nevolnost, zvracení. Není vhodné užívat současně jiné léky na léčbu kašle, mohlo by docházet k hromadění hlenu v plicích. Účinky přípravku Robitussin a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Poraďte se proto vždy o vhodné kombinaci léků se svým lékárníkem. Robitussin je určen pro akutní léčbu, není vhodný k dlouhodobému používání. Bez doporučení lékaře neužívejte přípravek déle jak 1 týden.

Zkušenosti uživatelů s lékem Robitussin

Přidejte zkušenost s lékem

Volně prodejný, přesto ne bezpečný - Dkkk. (16.11.18)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Volně prodejný, přesto ne bezpečný
Pořád nerozumím, proč je tento lék volně prodejný bez předpisu, když se v něm vyskytuje účinná látka dextromethorphan a užívání této látky se stalo téměř kultem, kdy existují celé webové stránky, na kterých se mladí mohou dozvědět, jak se Robitussinem správně „sjet“. Po pár lahvičkách začne mít mladý adept na narkomana zvláštní robotickou chůzi, mírné halucinace a celkový pocit omámení. Při požití velkého množství však může dojít k poklesu krevního tlaku a mělkému dýchání až zástavě dechu na dostatečně dlouhou dobu, aby došlo k poškození mozku, či dokonce smrti. V roce 2004 zemřeli z tohoto důvodu dva sedmnáctiletí chlapci v Illinois. Americké úřady pak požadovaly, aby se Robitussin začal prodávat jen na předpis. To však narazilo na odpor prodejců (jak jinak). Výrobce léku pak apeloval na zákazníky, aby lék užívali přesně podle návodu, ale rovněž si přál, aby byl Robitussin nadále volně dostupný všem. (Od roku 1999 do roku 2004 došlo v souvislosti s užíváním dextromethorphanu k 151 úmrtím). Když pak vidím v TV reklamu, na tento lék, jsem z ní rozčilená, když dětem dává toto sdělení do podvědomí.