Sorbifer

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: antianemika Výrobce: Egis Pharmaceuticals Plc

Lék není na předpis

Sorbifer je léčivý přípravek ve formě žlutých tablet. Tablety obsahují 320 mg síranu železnatého (odpovídá 100 mg železa v každé tabletě) a 60 mg vitaminu C. Přípravek Sorbifer se užívá při nedostatku železa, při chudokrevnosti po operacích, dárcovství krve, při skrytém krvácení, při zvýšené potřebě železa v těhotenství, při kojení, v období růstu a v klimakteriu. Přípravek je určen pro děti od 12 let, mladistvé a dospělé pacienty, včetně těhotných a kojících žen.

Léčivo nesmí užívat pacienti s přecitlivělostí na kteroukoliv složku přípravku, děti do 12 let věku, nemocní se stenózou jícnu či jiným obstrukčním onemocněním trávicí soustavy, nemocní trpící chudokrevností z jiných příčin než z nedostatku železa. Sorbifer dále není vhodný pro pacienty, kteří opakovaně podstoupili krevní transfúzi. Během léčby existuje nebezpečí zhoršení zánětlivých a vředových onemocnění trávicího traktu. Přípravek způsobuje černé zabarvení stolice. Při současném užívání některých léků dochází k vzájemnému ovlivnění účinků léčby. Vždy proto konzultujte vhodnost současného užívání přípravku Sorbifer a dalších léků s lékařem či lékárníkem. Tablety se polykají vcelku, vždy alespoň půl hodiny před jídlem a zapíjejí se vodou. Vyhněte se současné konzumaci vajec, mléčných výrobků, celozrnného pečiva, cereálií a potravin bohatých na rostlinnou vlákninu. Nepijte současně kávu nebo čaj. Všechny tyto potraviny a nápoje snižují vstřebávání železa z léku. Obvykle užívají dospělí a děti od 12 let věku 2× denně 1 tabletu. Dávka může být zvýšena až na 3-4 tablety denně rozdělené do 2 denních dávek. Délku terapie určuje vždy lékař na základě opakovaných vyšetření krve. Sorbifer bývá dobře tolerován, ojediněle může dojít k výskytu nežádoucích účinků jako je nevolnost, bolest břicha, zácpa, průjem, vznik vředu jícnu, kožní vyrážka. V případě jakýchkoliv nežádoucích reakcí na léčbu, přerušte léčbu a kontaktujte svého lékaře.

Zkušenosti uživatelů s lékem Sorbifer

Přidejte zkušenost s lékem

Sorbifer na anémii - K4te (06.02.13)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Sorbifer na anémii
Zpočátku jsem lék musela brát 2x ráno a 2x večer, ale téměř pokaždé mi z něj bylo na zvracení, proto už odmítám jej užívat a nahrazuji je například doplňky stravy s chlorellou nebo Drags Imun.