Stodal

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: fytofarmakum Výrobce: BOIRON

Lék není na předpis

STODAL je tradiční rostlinný léčivý přípravek používaný na všechny typy kašle.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 2 let. Děti od 2 do 4 let mohou přípravek užívat pouze po poradě s lékařem.

Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výhradně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Účinek homeopatických přípravků je založen na principu podobnosti a principu infinitezimálního zředění a potenciace. Pravidlo podobnosti říká, že látka, kterou použijeme k léčbě zdravého člověka, u něj vyvolá stejné příznaky jako má sama nemoc, k jejíž léčbě má být látka použita. Termínem infinitezimální zředění se rozumí co největší možné naředění léčivé látky v homeopatickém přípravku. Při výrobě se homeopatický lék ředí - dekoncentruje a protřepává - potenciuje. Potenciací dochází k dosáhnutí maximálního účinku přípravku. Homeopatie nepracuje s hlavní účinnou látkou, ale pouze s informací. Ze surovin se dostává tato informace do homeopatického přípravku během vlastní přípravy v podobě energie. Účinná látka nemusí být v homeopatiku vůbec obsažena. Díky tomu homeopatie nemá žádné kontraindikace a nevykazuje žádné vedlejší nežádoucí účinky.

Balení obsahuje 200ml sirupu. Sirup je vhodný pro pacienty od 1 roku.

  • Děti od 2 do 4 let užívají ½ čajové lžičky (2,5 ml) 3-5× denně.
  • Děti od 2 do 4 let mohou přípravek užívat pouze po poradě s lékařem.
  • Děti od 5 do 11 let užívají 1 čajovou lžičku (5 ml) 3-5× denně.
  • Dospělí a mladiství od 12 let užívají 1 polévkovou lžíci (15 ml) 3-5× denně.

Přípravek užívejte nejdéle 10 dnů. Pokud se příznaky zhorší nebo se nezlepší do 5 dnů u dospělých nebo do 3 dnů u dětí, poraďte se s lékařem. Jedna dávka pro dospělého pacienta obsahuje 206mg alkoholu, což je nutno brát v úvahu u těhotných a kojících žen, pacientů s jaterním onemocněním a epilepsií.

Homeopatické přípravky by se měly podávat minimálně čtvrt hodiny před jídlem a 15 min po jídle, kdy ústa by měla být čistá. Při používání homeopatických přípravků by pacient neměl současně užívat silné aromatické látky jako je např. kofein v kávě, silném čaji, mentol, silně fluorované zubní pasty. Homeopatický přípravek je použitelný po dobu 5 let, nesmí se však vystavovat vysokým teplotám, přímému světlu nebo rentgenovému záření. Homeopatická léčba funguje ale pouze v případě, že je zachován funkční imunitní systém člověka. Pokud je pacientova imunita již narušena a choroba je v pokročilém stadiu, homeopatický lék už nepomůže a musí být použito klasické léčivo.

Zkušenosti uživatelů s lékem Stodal

Přidejte zkušenost s lékem