Voltaren

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: nesteroidní antirevmatikum Výrobce: Novartis Pharmaceuticals

Lék není na předpis

Voltaren léčivý přípravek ve formě tablet jako Voltaren Actigo a Voltaren Actigo Extra, ve formě gelu jako Voltaren Emulgel nebo jako hřejivá náplast Voltaren. Voltaren gel zmírňuje zánět a působí proti bolesti a otokům. Používá se k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, při zánětech šlach, k poúrazové léčbě pohybového aparátu. Tablety Voltaren jsou určeny především k léčbě akutní bolesti zad, kloubů, hlavy, zubů a při bolestivé menstruaci. Přípravky ve formě gelu a náplasti jsou vhodné pro dospělé a děti od 12 let věku, tablety Voltaren Actigo a Voltaren Ectigo Extra smí užívat pacienti až od 14 let věku.

Přípravek nesmí užívat pacienti přecitlivělí na některou složku přípravku, ženy ve třetím trimestru těhotenství, pacienti trpící žaludečmi, dvanáctníkovými vředy či krvácením do žaludku, nemocní s vážným srdečním onemocněním, onemocněním jater či ledvin. Těhotné ženy v prvním a druhém trimestru a kojící matky se musí o vhodnosti užívání přípravku poradit vždy se svým lékařem. Obvykle bývá přípravek dobře snášen, může však dojít k výskytu nežádoucích účinků. K nejčastějším patří nevolnost, poruchy trávení, zvracení, bolesti hlavy. V oblasti trávicího traktu může dojít až k proděravění žaludeční sliznice, ke krvácení ze žaludku, vzniku vředů. Méně často dochází k alergické reakci, projevující se vyrážkou, zarudnutím, svěděním či pálením v místě aplikace. Účinky přípravku Voltaren a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Poraďte se proto vždy o vhodné kombinaci léků se svým lékárníkem.

Obvykle se užívají tablety Voltaren Actigo při bolesti, vždy 1-2 tablety po 4-6 hodinách. Maximální doporučená denní dávka je 6 tablet. Tablety Voltaren Actigo Extra užívají pacienti v dávce 1 tablety po 4-6 hodinách, maximálně 3 tablety denně. Voltaren Emulgel se nanáší 3-4× denně na bolavé místo. Po nanesení přípravku si vždy omyjte ruce. Přípravek se nesmí dostat do otevřených ran, do očí a sliznic. Natřenou plochu není vhodné přikrývat neprodyšným obvazem či oděvem. Voltaren hřejivá náplast se přikládá na postižené, bolestivé místo na dobu 12 hodin, a poté se přiloží další. Nepřetržitý a rovnoměrný účinek je zaručen po celou tuto dobu, čímž dochází k maximálnímu urychlení léčby bez zbytečného zatížení trávicího ústrojí. Celková doba léčby závisí na druhu onemocnění, bez lékařské konzultace nepoužívejte Voltaren při vnitřním užívání déle jak 5dní, při vnější aplikaci déle jak 2 týdny. Přípravek se uchovává při pokojové teplotě do 25°C.

Zkušenosti uživatelů s lékem Voltaren

Přidejte zkušenost s lékem