Fenorin

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: mukolytikum Výrobce: Lek Pharmaceuticals

Lék není na předpis

Fenorin patří mezi mukolytika, tzv. přípravky, které napomáhají uvolňování a vykašlávání hlenu z dýchacích cest. Jeho užívání se doporučuje při léčbě onemocnění dýchacího ústrojí. Jedná se především o akutní i chronické záněty dolních dýchacích cest, způsobené viry nebo bakteriemi. Fenorin usnadňuje vykašlávání hlenu a tím usnadňuje dýchání a snižuje intenzitu kašle.

Z nežádoucích účinků se mohou objevit: bolesti hlavy nebo žaludku, průjem, alergická kožní reakce, ztížené dýchání. Bez porady s ošetřujícím lékařem není vhodné užívat Fenorin déle než týden. Přípravek je vhodný pro dospělé a po děti od 2 let.

Zkušenosti uživatelů s lékem Fenorin

Přidejte zkušenost s lékem

Zabralo! - limbora (21.01.10)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Zabralo!
Trápila mne těžší viróza - i s kašlem. Dostala jsem antibiotika a k nim Fenorin tobolky. Poprvé - a zabraly. Opravdu jsem začala odkašlávat "jako" divá a po cca týdnu jsem byla ok. Samozřejmě, hodně jsem pila, což léčbě také prospělo. Vy, co víte, jak dokáže kašel potrápit, určitě oceníte, když relativně rychle odezněje. A já za to děkuji mj. i Fenorinu (p.s. rozhodně nejsem zástupce jeho výrobce, za má slova nemám žádnou provizi ...)