Fungicidin

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: dermatologikum Výrobce: Zentiva a.s.

Lék není na předpis

Fungicidin je mast určená k léčbě onemocnění kůže a sliznic vyvolaných kvasinkami nebo houbami. Tato onemocnění jsou velmi častá, souhrnně se nazývají mykózy. Někdy se uvádí výskyt až u 6–10 % populace. Onemocnění se nejčastěji objevuje na nohou (mezi prsty, na chodidlech), na nehtech, dlaních, ale i kdekoli jinde na těle. Často se vyskytne i na pohlavních orgánech. U všech těchto onemocněních se může použít k léčbě práve Fungicidin. U žen se přípravek využívá zevně jako doplňková léčba u poševních kandidóz.

Fungicidin je velmi šetrný, je to mast, která se může použít u mykóz jak u dospělých, tak i u novorozenců nebo těhotných a kojících žen. Léčivá látka působí tak, že utlumuje a zastavuje množení kvasinek. Mast se nanáší 2 až 3 krát denně, celkově by léčba bez dohledu lékaře, neměla trvat déle než 14 dní.

Zkušenosti uživatelů s lékem Fungicidin

Přidejte zkušenost s lékem

- anetadela1 (06.11.13)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Lék mi doporučila známá. Do té doby jsem používala canesten nebo čípky candibene. Fungicidin pomohl okamžitě. Používám ho i preventivně po sexu, protože mám časté problémy. Vřele doporučuji.

Šetrný a léčí rychle kvasinkovou infekci - Altoran (27.04.12)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Šetrný a léčí rychle kvasinkovou infekci
Můžu jen vřele doporučit, infekce zmizela ani ne během týdne po pravidelném používání. Chce to jen omezit postelové radovánky a nechat samozřejmě léčit i váš protějšek, jinak to nemá smysl.