Mykoseptin

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: antimykotikum Výrobce: Zentiva a.s.

Lék není na předpis

Mykoseptin je volně prodejný léčivý přípravek ve formě nažloutlé masti. Hlavní účinnou látkou přípravku je kyselina undecylenová působící proti plísním a mikrobům. Mast také obsahuje zinek, který mírní podráždění kůže a urychluje její regeneraci.

Mast je určena pro dospělé a děti od 2 let věku. Těhotné a kojící ženy musí použití přípravku konzultovat se svým lékařem. Mykoseptin se používá k léčbě všech druhů kožních plísňových onemocnění. Přípravek nesmí užívat děti do 2 let věku a pacienti přecitlivělí na některou ze složek přípravku. Mast se nenanáší do očí a na sliznice, na mokvavé, hnisavé rány a puchýře. Obvykle se Mykoseptin nanáší na omytou a osušenou kůži 2×denně nejméně po dobu 1 týdne. Dojde-li ke zmírnění kožních obtíží, mast se vtírá 1× denně následující týden, poté ještě 2× týdně, celkem po dobu 1 měsíce. Při zkrácení léčby by mohlo dojít ke znovuobjevení infekce. Při přecitlivělosti na některou složku přípravku se může objevit vyrážka, zarudnutí, svědění, pocity pálení kůže, někdy i drobné pupínky a puchýřky. Dojde-li k výskytu těchto projevů, přerušte léčbu a poraďte se o dalších možnostech léčby se svým lékařem či lékárníkem.

Zkušenosti uživatelů s lékem Mykoseptin

Přidejte zkušenost s lékem

Ty nejlepší masti se už nevyrábí - Jirka Šedivec (29.12.19)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Ty nejlepší masti se už nevyrábí
Jsem již 25let horník,převážně razič. Mykoseptin mi pomáhal od roku 1967 na doporučení kožního lékaře z vojenské nemocnice. Byl to vynikající lék a nechápu proč ho ZENTIVA Praha dál nevyrábí.To samé se týká Dermazulénu!