Nurofen

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: analgetikum Výrobce: Reckitt Benckiser Healthcare Ltd.

Lék není na předpis

Hlavní účinnou látkou přípravku Nurofen je ibuprofen. Nurofen je k dostání pro dospělé ve formě tablet či tobolek, pro děti pak navíc ve formě čípků a suspenze. Používá se k tlumení bolesti, horečky a zánětu. Užívá se při bolestech hlavy, zad, zubů, menstruačních bolestech, bolestech svalů a kloubů, při nachlazení a příznacích chřipky. Přípravek se nesmí užívat při přecitlivělosti na některou složku přípravku, pokud došlo v minulosti k výskytu tzv. aspirinového astmatu po požití jakýchkoliv jiných protizánětlivých látek. Nurofen nesmějí užívat pacienti, kteří mají žaludeční vředy, nebo poruchu krevní srážlivosti. Přípravek by neměl být užíván současně s jinými protizánětlivými léky. Lék není určen pro těhotné ženy ve 3. trimestru.

Maximální denní dávka ibuprofenu by neměla překročit 20-30 mg na 1 kg hmotnosti, u dospělého člověka se nedoporučuje překračovat dávku 1200 mg. Nurofen ovlivňuje účinek mnohých léků z řad antidepresiv, kortikosteroidních hormonů, léků ovlivňujících krevní srážlivost, léků proti epilepsii, léčiv na vysoký krevní tlak. Často může docházet k závažným lékovým interakcím, proto je potřeba vždy diskutovat užívání Nurofenu s lékařem nebo s lékárníkem. Mezi nejčastější nežádoucí účinky léčby patří nevolnost, poruchy trávení, zvracení, bolesti hlavy. V oblasti trávicího traktu může dojít až k proděravění žaludeční sliznice, ke krvácení ze žaludku, vznik vředů. Méně často dochází k alergické reakci, jako je kopřivka, svědění. Přípravek by pacienti neměli užívat dlouhodobě. Pokud příznaky do 5 dnů neustoupí nebo se během léčby objeví jakékoliv nežádoucí a neobvyklé účinky, kontaktujte svého lékaře. Během léčby není vhodné pít alkohol.

Zkušenosti uživatelů s lékem Nurofen

Přidejte zkušenost s lékem

Jak nám pomohl Nurofen - EvkaT. (05.04.12)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Jak nám pomohl Nurofen
Nurofen mám v lékárničce už od narození prvního syna. Prodělal šestou nemoc, kdy měl opravdu vysoké horečky a jedině Nurofen mu srazil teplotu rychle a účinně. Navíc lék používám na různé bolesti, ať už se jedná o růst zoubků, bolest v krku či hlavy. Mohu jen doporučit, zabírá opravdu dobře.