Pancreolan

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: digestivum Výrobce: Zentiva a.s.

Lék není na předpis

Pancreolan Forte je volně prodejný léčivý přípravek podporujících trávení. K dostání je ve formě enterosolventních žlutých tobolek. Přípravek obsahuje vepřový pankreatin, což je směs trávicích enzymů amyláz, lipáz a proteáz. Tyto enzymy jsou u zdravého člověka produkovány v dostatečném množství slinivkou břišní neboli pankreatem. Léčivý přípravek Pancreolan Forte se používá při poruchách trávení nebo při nedostatečné funkci pankreatu. K tomu dochází při zánětlivých onemocněních, nádorech a chirurgických operacích v oblasti žaludku a slinivky břišní. Bez doporučení lékařem lze přípravek používat při trávicích potížích jako je nevolnost, průjem, zácpa.

Tablety s obsahem trávicích enzymů se v tenkém střevě se díky změně pH (v žaludku je silně kyselé pH 2, v tenkém střevě mírně zásadité pH 8) rozpustí a uvolňují se trávicí enzymy, které usnadňují trávení tuků, bílkovin a složitých cukrů. Dávkování je individuální a závisí vždy na stupni obtíží pacienta a na složení potravy. Tabletyse polykají celé, nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím vody. Užívají se vždy během jídla. Cílem léčby je dosažení normální váhy a úprava stolice a trávicích obtíží. U těžkého onemocnění slinivky břišní se užívají 2 enterosolventní tablety po lehčím jídle, 3-4 tablety po větším jídle. Při nedostatečném účinku je možné dávku ještě zvýšit. Dětem se Pancreolan Forte podává pouze na doporučení lékaře. Děti od 3 let obvykle užívají 3× denně 1 tabletu. Přípravek se užívá dlouhodobě pouze na doporučení lékaře. Doporučujeme poradit se o užívání přípravku se svým lékárníkem či lékařem. Přípravek je určen pro děti od 3 let věku, mladistvé a dospělé, včetně těhotných a kojících žen. Zatím nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky léčby. Přípravek nesmí být užíván při přecitlivělosti na vepřový pankreatin či některou jinou složku přípravku.

Zkušenosti uživatelů s lékem Pancreolan

Přidejte zkušenost s lékem

Zbavte se průjmu a bolestí břicha - lolololi (12.04.14)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Zbavte se průjmu a bolestí břicha
Měla jsem silnou bolest břicha a hodně velké opakuji hodně velké křeče, po každém jídle, když jsem něco snědla. Musela jsem jít na wc a měla jsem nejdříve mírný a potom čím dál silnější průjem. Na wc jsem byla celkem 3krát. Ráno, když jsem šla, tak jsem průjem neměla, ale chtělo se mi dvakrát. Potom večer jsem něco snědla a byla jsem jednou a podruhé...Vzala jsem si endiaron, který mi normálně zabírá, ale tentokrát nezabral, protože jsem za chvíli běžela opět. Potom jsem si vzala pancreolan forte, protože mi začalo být i špatně. A hle! Průjem, bolesti křeče břicha, bolest žaludku jsou pryč!