Ranisan

Typ: Lék bez předpisu Kategorie: antiulcerózum Výrobce: MED.CS Praha a.s.

Lék není na předpis

Ranisan je určen k léčbě překyselení žaludku, pálení žáhy, nevolnosti, žaludečních vředů. K dostání léčivo ve formě tablet v balení po 10ks. Hlavní účinnou látkou přípravku je ranitidin, který snižuje tvorbu kyselé žaludeční šťávy. Od podání působí během půl hodiny a účinek přetrvává až 10 hodin. Ranisan je určen pro dospělé. Pacienti ve věku od 16 do 18 let, těhotné a kojící ženy smí užívat přípravek pouze po poradě s lékařem.

Léčivo nesmí užívat pacienti přecitlivělí na některou složku přípravku, nemocní se zhoubným vředovým onemocněním žaludku. Obvykle bývá Ranisan dobře snášen, výjimečně se mohou vyskytnout nežádoucí účinky léčby, jako např. bolesti hlavy, závratě, nevolnost, nadýmání, zácpa, průjem, nechutenstí. Ojediněle může dojít až k výskytu křečí, přechodné impotence, menstruačních poruch a vypadávání vlasů. Účinky přípravku Ranisan a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Poraďte se proto vždy o vhodné kombinaci léků se svým lékárníkem. Obvykle se užívá 1 tableta při potížích. Maximální doporučená denní dávka Ranisanu jsou 2 tablety. Bez lékařského doporučení je přípravek určen pouze pro krátkodobou léčbu.

Zkušenosti uživatelů s lékem Ranisan

Přidejte zkušenost s lékem

- jitka Petanová (12.04.21)

Nemoc na kterou jsem lék bral:

Lék mi na tuto nemoc pomohl!

Občas mám bolesti žaludku a jde to do páteře a postupuje krční páteří a do zubů. Lék Ranisan mi moc pomáhal. Někdy stačilo si vzít Ranisan a žaludek se uklidnil. Někdy se mi to rozjelo hodně a musela jsem si vzít Ibalgin 600. Moc mě mrzí, že lék se nedá sehnat.